Wiadomości

Wtorek, 20 września 2016

Wójt Gminy Ochotnica Dolna zaprasza do składania ofert na zadanie o wartości szacunkowej poniżej 30.000 eurona sporządzenie Programu rewitalizacji Gminy Ochotnica Dolna zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

  1. ZAMAWIAJĄCY:

Gmina Ochotnica Dolna, 34-452 Ochotnica Dolna – Osiedle Dłubacze 160

  reprezentowana przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna

tel. 18 262 09 10

fax .18 262 09 36

e-mail : gmina@ochotnica.pl

 

  1. PRZEDMIOT ZAPYTANIA OFERTOWEGO:

Przedmiotem zapytania ofertowego jest opracowanie Programu Rewitalizacji na lata 2016-2022, obejmującego obszar gminy Ochotnica Dolna zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi w trakcie opracowywania dokumentu przepisami prawa i wytycznymi odnoszącymi się bezpośrednio do programu rewitalizacji (w tym Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020).

Program Rewitalizacji, stanowił będzie narzędzie do rozwiązywania kluczowych problemów społecznych i ubiegania się o wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na realizację projektów inwestycyjnych  (głównie działanie 11.2 ) i nieinwestycyjnych (miękkich).

Dlatego Program Rewitalizacji będzie podlegał sprawdzeniu oraz zatwierdzeniu/ zaopiniowaniu przez Instytucję Wdrażającą lub Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Prace nad programem rewitalizacji będą realizowane w dwóch etapach, z których każdy kończy się opracowaniem załączników do projektu uchwały, która zostanie przyjęta przez Rady Gminy:

1 etap: Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i rewitalizacji w Gminie Ochotnica Dolna- opracowanie diagnozy potwierdzającej przesłanki wytyczenia obszaru zdegradowanego i rewitalizacji obszaru rewitalizacji, w tym w oparciu o:

a) statystykę publiczną,

b) analizy przestrzenne, które wraz z wyznaczeniem obszarów zdegradowanych i rewitalizacji należy wykonać w oparciu o dane dotyczące gminy w zakresie problemów społecznych, gospodarczych, środowiskowych oraz infrastrukturalnych.

Wyniki analiz winny być zobrazowane na mapach oraz w postaci tabelarycznej i wykresów.

Produkt prac należy przekazać Zamawiającemu w następujących formatach:

- w wersji papierowej oraz elektronicznej - edytowalnej,

- w wersji excel oraz shapefile oraz analiz przestrzennych i delimitacji obszarówzdegradowanych i rewitalizacji.

c) badania ankietowe realizowane wśród mieszkańców Gminy,

d) partycypacyjne spotkania z interesariuszami (min. 3 spotkania/warsztaty),

e) pracę ekspercką,

f) konsultacje z Zamawiającym.

Granice obszaru zdegradowanego i rewitalizacji mają być wskazane na mapie spełniającej wymagania obowiązujących przepisów prawa i wytycznych (w tym IZ RPO).

2 etap: Opracowanie Programu Rewitalizacji dla wyznaczonego / wyznaczonych obszarów rewitalizacji Gminy Ochotnica Dolna. Program rewitalizacji należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wytycznymi w zakresie rewitalizacji. Program zawierać musi m.in. diagnozę obszaru rewitalizacji, wizję obszaru, cele rewitalizacji (kierunki działań dla eliminacji lub ograniczenia negatywnych zjawisk), opis przedsięwzięć rewitalizacyjnych, wskaźniki realizacji, monitoring programu rewitalizacji oraz włączania interesariuszy w proces realizacji programu. Program opracowany powinien zostać w oparciu o:

a)badania ankietowe realizowane wśród mieszkańców Gminy,

c) partycypacyjne spotkania z interesariuszami (min. 3 spotkania/warsztaty),

d) pracę ekspercką,

e) konsultacje z Zamawiającym.

Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia koniecznych konsultacji społecznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi w zakresie rewitalizacji.

  • Program Rewitalizacji  należy dostarczyć Zamawiającemu w:

1) wersji , każdą część - po 2 egzemplarze,

2) wersji .

Wykonawca przeniesie na Zamawiającego całość majątkowych praw autorskich do opracowań będących przedmiotem niniejszego zapytania.

 

Program rewitalizacji powinien być zgodny z:

  • Obowiązującą ustawą z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1 777)
  • Wytycznymi w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020 z dnia 2 sierpnia 2016 r.
  • Kryteriami zawartymi w zasadach prowadzenia Wykazu programów rewitalizacji gmin województwa małopolskiego, w zakresie wpisu programu do wykazu

 

Cena oferty powinna uwzględniać:

  • wszystkie koszty związane z opracowaniem każdego etapu Programu, w tym moderowanie wszelkiego rodzaju spotkań,

Zamawiający zapewnia:

  • salę i niezbędne wyposażenie do prowadzenia spotkań warsztatowych.

 

  1. TERMIN WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ORAZ ZWIĄZANIA OFERTĄ

Program rewitalizacji należy opracować w terminie- do 20 marca 2017 roku.

Termin realizacji może ulec zmianie w przypadku przedłużających się konsultacji bądź uzgodnień.

 

  1. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU OFERTOWYM

Zamówienie może być realizowane wyłącznie przez Wykonawców, którzy posiadają uprawnienia do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z wymaganiami ustawowymi.

Dodatkowo o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy:

IV.1 Posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia

Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że we wskazanym okresie przed upływem terminu składania ofert,  a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie:

  1. Od roku 2007 r. (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie) wykonali należycie w szczególności dla jednostek samorządu terytorialnego lub obszarów funkcjonalnych co najmniej 8 usług polegających na opracowaniu lub aktualizacji dokumentów strategicznych branżowych poprzedzonych analizą, dotyczących:

a) polityki rewitalizacyjnej lub ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego (np. lokalnego/gminnego programu rewitalizacji, programu opieki nad zabytkami) – min. 4 usługi.

b) polityki społecznej (np. strategii rozwiązywania problemów społecznych) – min. 4 usługi.

Dokumenty potwierdzające należyte wykonanie należy obowiązkowo dołączyć do oferty.

  1. Minimum 2 z wymienionych w pkt.1 dokumentów, były niezbędne do uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych spoza budżetu JST (np. środki pochodzące z budżetu UE) na realizację przedsięwzięć infrastrukturalnych (twardych) i/lub nieinfrastrukturalnych (miękkich)
  2. W okresie ostatnich 3 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie) wykonali należycie w szczególności dla jednostek samorządu terytorialnego lub obszarów funkcjonalnych co najmniej 4 usługi, z których wartość wynosiła min. 50 tys. zł. brutto.

Dokumenty potwierdzające należyte wykonanie należy obowiązkowo dołączyć do oferty.

IV.2 Posiadają odpowiedni potencjał techniczny  dysponują odpowiednimi zasobami zdolnymi do realizacji przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje niezbędnym potencjałem ekonomicznym i technicznym oraz co najmniej pięcioosobowym zespołem specjalistów realizującym usługi konsultingowe lub z zakresu zarządzania i planowania strategicznego oraz badań i analiz dla jednostek samorządu terytorialnego, w tym:

  1. Kierownik merytoryczny I etapu prac (Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i rewitalizacji), który spełnia następujące wymagania:
  1. Posiada wykształcenie wyższe w specjalności architektura i urbanistyka lub planowanie przestrzenne lub socjologia lub ekonomia oraz tytuł doktora w specjalności architektura, urbanistyka lub planowanie przestrzenne”.
  2. Uczestniczył w opracowaniu co najmniej 2programów rewitalizacji.
  3. Posiada doświadczenie  w zakresie przygotowania i wdrażania dokumentów planistycznych lub strategicznych  w  JST.
  1. Kierownik merytoryczny II etapu prac (Opracowanie Programu Rewitalizacji dla wyznaczonego / wyznaczonych obszarów rewitalizacji Gminy), który spełnia następujące wymagania:
  1. Posiada wykształcenie wyższe.
  2. Uczestniczył w opracowaniu co najmniej 2programów rewitalizacji.
  3. Posiada doświadczenie  w zakresie przygotowania i wdrażania dokumentów strategicznych  w  JST.
  4. Posiada co najmniej pięcioletnie doświadczenie moderatorskie (w tym prowadzenie konsultacji).

Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na zasadzie wykazał/nie wykazał, na podstawie dokumentów (życiorys eksperta, referencje, protokoły odbioru, itp.) złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą.

 

Przedkładana oferta powinna zawierać zestawienia wskazujące na spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz dokumenty potwierdzające spełnianie powyższych warunków (np. referencje, CV)

 

  1. KRYTERIA WYBORU

Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, który spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu oraz uzyska największą liczbę punktów wg poniżej wymienionych kryteriów:

V.1. KRYTERIUM 1 - CENA:

Cena (brutto) - 40% wagi oceny (maksymalnie 40 punktów)

Wartość kryterium będzie obliczana według wzoru:

/cena oferty najtańszej / cena oferty badanej/ x 40 = liczba punktów procentowych

V.2. KRYTERIUM 2– METODOLOGIA PRZYGOTOWANIA PROGRAMU REWITALIZACJI:

Metodologia – 60% wagi oceny (maksymalnie 60 punktów)

V.2.1. Metodologia identyfikacji obszaru objętego stanem kryzysowym w gminie – oceniania będzie kompletność zaproponowanej metodologii:

  1. Jeżeli w przedstawionej metodologii identyfikacji obszaru objętego stanem kryzysowym w gminie pominięto niezbędne do zbadania strefy to Wykonawca otrzyma – 0 pkt.
  2. Jeżeli w przedstawionej metodologii identyfikacji obszaru objętego stanem kryzysowym w gminie analiza sfer nie jest pełna lub nie pozwala na porównanie z sytuacją w gminie to Wykonawca otrzymuje – 10 pkt.
  3. Jeżeli w przedstawionej metodologii identyfikacji obszaru objętego stanem kryzysowym w gminie przedstawiono w sposób wyczerpujący analizę wszystkich sfer wraz z możliwością porównania sytuacji w gminie to Wykonawca otrzymuje – 20 pkt.

V.2.2. Metodologia uspołecznienia procesu przygotowania LPR – oceniana będzie jakość zaproponowanej metodologii

  1. Wykonawca nie przedstawił metodologii procesu uspołecznienia (partycypacyjnego opracowywania i konsultacji programu)– 0 pkt.
  2. Wykonawca przedstawił metodologię procesu uspołecznienia (partycypacyjnego opracowywania i konsultacji programu), która nie obejmuje zaawansowanych metod partycypacji społecznej w zakresie planowania przestrzennego (tzn. projektowania modelowego z interesariuszami programu, przy użyciu modeli przestrzennych)– 10 pkt.
  3. Wykonawca przedstawił metodologię procesu uspołecznienia zawierającą co najmniej jedną zaawansowaną metodę partycypacji społecznej w zakresie planowania przestrzennego (tzn. projektowania modelowego z interesariuszami programu, przy użyciu modeli przestrzennych)– 20 pkt.

 

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów procentowych, będących sumą punktów za poszczególne kryteria. Maksymalnie oferta może uzyskać 100 punktów za oba kryteria (100 % wagi oceny).

 

Przedkładana oferta powinna zawierać opis metodologii prac nad programem, w każdy z etapów prac  nad programem.

 

  1. PŁATNOŚCI

Zamawiający dopuszcza płatności częściowe, które zostaną uzgodnione z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy.

 

  1. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT

1. Oferty należy składać

a) w formie papierowej / drukowanej do dnia: 2016-09-28 do godz. 9.30 w siedzibie zamawiającego: Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej, 34-452 Ochotnica Dolna os. Dłubacze 160

b) mailowej – przesyłając maila na adres:

e-mail: gmina@ochotnica.pl

Decyduje data wpływu oferty. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Wskazane jest zamieszczenie oferty w  zabezpieczonej kopercie z adnotacją: „Sporządzenie Programu rewitalizacji Gminy Ochotnica Dolna zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa”. Zawartość składanej oferty stanowić będą:

- wypełniony formularz oferty,

- wymagane w opisie przedmiotu dokumenty,

- propozycja wykonawcy wzoru umowy (istotnych warunków umowy).

2. Otrzymane materiały będą wykorzystane do użytku wewnętrznego i mogą posłużyć do ewentualnego zawarcia umowy w sprawie sporządzenia Programu rewitalizacji Gminy Ochotnica Dolna, przyjmując najkorzystniejszą ofertę wg. przyjętych kryteriów.

3. Przedstawiona oferta będzie ważna przez okres co najmniej 30 dni.

4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

 

  1. KONTAKT

Osoby upoważnione do kontaktu z wykonawcami: Edward SzymańskiTel.18 262 09 45

oraz Krzysztof Ligęza Tel 18 262 09 48, gmina@ochotnica.pl

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

 

  1. INFORMACJA NA TEMAT WARUNKÓW ZMIAN UMOWY:

Istnieje możliwość aneksowania terminu wykonania zamówienia, w uzasadnionych przypadkach (np. zmiany terminu naboru wniosków przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego).

 

Zamawiający ma prawo do odstąpienia lub do unieważnienia konkursu bez podania przyczyny do 7 dni od dnia otwarcia ofert.