Wiadomości

Czwartek, 23 marca 2017

9 miejsce Kasi Niewiadomej, mieszkanki Ochotnicy

22 marca w Belgii rozegrano wyścigi Dwars door Vlaanderen kończące się w Waregem. We flandryjskim wyścigu kobiet 9. miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma.

Trasa wyścigu kobiet liczyła 114 kilometrów i składała się z 5 trudnych odcinków brukowych. Właśnie na tych odcinkach aktywna była Katarzyna Niewiadoma, która nawet zaatakowała. Niestety, peleton dogonił Polkę i jej towarzyszki ucieczki Annemiek van Vleuten (Orica-Scott) i Ellen van Dijk (Team Sunweb). Po chwilę na czele utworzyła się grupa 16 kolarek, z których zaatakowała Brytyjka Hannah Barnes. Zawodniczka grupy Canyon Sram Racing została dogoniona przez faworytki i nie liczyła się w rozgrywce sprinterskiej. Najlepsza na finiszu była Lotta Lepisto z niemieckiej grupy Cervelo. Finka na mecie wyprzedziła Australijkę Gracie Elvin i Niemkę Lisę Brennauer. Katarzyna Niewiadoma zajęła 9. miejsce.

Źródło: Ig24.pl

Zdjęcia: Arch. FB Katarzyny Niewiadomej