W dniu 22 listopada 2018 roku odbyła się pierwsza, inauguracyjna w kadencji 2018 -2023 sesja Rady Gminy.
Obrady rozpoczęły sie o godzinie 1000 i trwały 2 godziny 40 minut, przebiegły w bardzo spokojnej i zgodnej atmosferze - co dobrze wróży obecnej kadencji.
15 kandydatów na radnych otrzymało zaświadczenia o wyborze z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej i po złożeniu ślubowania wierności konstytucji i prawu stali się radnymi Gminy Ochotnica Dolna.
Wybrany przez mieszkańców 21 października Tadeusz Królczyk objął obowiązki Wójta Gminy Ochotnica Dolna składając ślubowanie słowami: "Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg."
Nowy Wójt podziękował za otrzymany kredyt zaufania, potwierdził zamiar realizacji przedstawionego programu wyborczego i zadeklarował, że mieszkańcy i ich sprawy będą w centrum zainteresowania nowych władz.
Tadeusz Królczyk zapewnił, że wszystkie pozytywne działania jego poprzedników będą kontynuowane, natomiast tam, gdzie potrzebne są zmiany będą one sukcesywnie wdrażane. Poprosił Radę i mieszkańców o dobrą współpracę ale i konstruktywną krytykę jego działalności.
Następnie Rada Gminy dokonała wyboru przewodniczącego Rady Gminy i jego zastępcy, jednogłośnie na Przewodniczącego Rady w głosowaniu tajnym wybrano Pana Macieja Mikołajczyka a Pani Maria Chlipała - Gołdyn została jego zastępcą.
W głosowaniach jawnych Rada wybrała skład komisji rewizyjnej oraz składy komisji stałych, wyniki głosowań przedstawiają się następująco:
- Komisja Rewizyjna Rady Gminy Ochotnica Dolna
Przewodniczący Komisji: Andrzej Runger - Ochotnica Górna
Członkowie Komisji: Jacek Noworolnik - Tylmanowa
Jan Jagieła - Młynne
Halina Ziemianek - Tylmanowa
Maria Głód - Ochotnica Dolna
- Komisja Rolnictwa, Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Gminy
Przewodniczący Komisji:Barbara Udziela - Ochotnica Dolna
Członkowie Komisji: Andrzej Runger - Ochotnica Górna
Tadeusz Hebda - Tylmanowa
Irena Pawlik - Ochotnica Dolna - Młynne
Bożena Kuziel - Ochotnica Górna
- Komisja Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Przewodniczący Komisji: Halina Ziemianek - Tylmanowa
Członkowie Komisji: Barbara Udziela - Ochotnica Dolna
Robert Królczyk - Ochotnica Górna
Jan Franczyk - Ochotnica Dolna
Maria Chlipała – Gołdyn - Ochotnica Dolna
- Komisja Infrastruktury, Turystyki, Sportu, Zdrowia, Pomocy Społecznej
i Promocji Gminy
Przewodniczący Komisji: Bożena Kuziel - Ochotnica Górna
Członkowie Komisji: Maria Głód - Ochotnica Dolna
Stanisław Faltyn - Ochotnica Górna
Irena Pawlik - Ochotnica Dolna - Młynne
Jerzy Udziela - Tylmanowa
- Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Przewodniczący Komisji: Maria Głód - Ochotnica Dolna
Członkowie Komisji: Andrzej Runger - Ochotnica Górna
Halina Ziemianek - Tylmanowa
Jacek Noworolnik - Tylmanowa
Jan Jagieła - Ochotnica Dolna - Młynne
JC
Zdjęcia: Lucyna Kozub