Wiadomości

Czwartek, 14 marca 2019

I Memoriał im. Legionistów Podhalańskich w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości w Czerwiennem

Z inicjatywy Poseł Pani Anny Paluch, na stoku narciarskim CzerwienneSki, w dniach 7 - 8 marca, zorganizowany został, po raz pierwszy, Memoriał im. Legionistów Podhalańskich w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Wydarzenie miało na celu również upamiętnienie kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dwudniowe zawody narciarskie są kontynuacją Memoriału im. Marii Kaczyńskiej.

W tym roku rozegrano zawody w narciarstwie zjazdowym w siedmiu kategoriach: kl. I-III, kl. IV-VI, osoby z niepełnosprawnością, kl. VII-VIII i gimnazjum, młodzież ponadgimnazjalna, dorośli i politycy.  Uczestnicy mieli do pokonania zjazd slalomem. Gminę Ochotnica Dolna reprezentowało 50 uczniów! Kilku z nich stanęło na podium!

W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wąchała z ZSP im. mjra H. Suchraskiego w Tylmanowej. Była najlepsza spośród grupy 20 zawodników.

W kategorii kl. IV – VI trzecie miejsce wywalczyła Nina Hebda z ZSP im. mjra H. Suchraskiego w Tylmanowej. W tej grupie wystartowało 21 zawodników.

Sukcesy odnieśli także nauczyciele z naszej Gminy. W kategorii open kobiet drugie miejsce zajęła Pani Renata Rusnarczyk dyrektor SP im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.  Zaś w kategorii open mężczyzn, również drugie miejsce zajął Pan Łukasz Hurkała nauczyciel w-f w ZSP. im. mjra H. Suchraskiego w Tylmanowej.

W drugim dniu, zwycięzcom nagrody wręczył Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski.

Zwycięzcom i uczestnikom zawodów składamy gratulacje.