Wiadomości

Niedziela, 2 sierpnia 2020

Drugi dzień zmagań w Gorce Ultra-Trail za nami!

Niedziela, 2 sierpnia była drugim dniem zmagań w Gorce Ultra-Trail – imprezie, które gospodarzem była Gmina Ochotnica Dolna. Zawodników i zawodniczki dopingowali Wójt Gminy Ochotnica Dolna – Tadeusz Królczyk oraz Andrzeja Guta-Mostowego, posła na Sejm RP i wiceministra w Ministerstwie Rozwoju.
Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Startu honorowego zawodników i zawodniczek, biegnących na dystansie 20 kilometrów dokonał Pan Andrzej Gut-Mostowy. W kategorii Open zwyciężył Dariusz Marek z czasem 1:38:00. Drugie miejsce zajął Łukasz Baranow (1:41:03), zaś trzecie – Łukasz Flisiński (1:49:57). W gronie kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z czasem 1:51:28, a kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Wilk (1:56:21) oraz Urszula Paprocka (2:05:03).
Na dystansie 20 kilometrów z bardzo dobrej strony zaprezentowali się mieszkańcy Gminy Ochotnica Dolna. Wśród mężczyzn najszybszym z nich był Piotr Gołdyn, który dystans 20 kilometrów pokonał w 2:13:51. W gronie kobiet najszybszą mieszkanką Gminy okazała się Sara Brzeźny (2:29:01).
W zmaganiach na 12 kilometrów wśród mężczyzn zwyciężył Wojciech Tarasek z wynikiem 52:45. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Bachleda (55:57) oraz Jerzy Pachut (55:57). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Dulak (1:07:19), wyprzedzając Dominikę Bolechowską (1:09:55) i Ewelinę Syc (1:15:09).