FILM: Węgierska gmina partnerem Gminy Ochotnica Dolna

FILM: Węgierska gmina partnerem Gminy Ochotnica Dolna

Pierwsza Gmina zagraniczna stała się Partnerem Gminy Ochotnica Dolna.

Rozmowy trwały od wiosny tego roku, przebiegały pozytywne i zaskutkowały wizytą władz Gminy Ochotnica Dolna w Ipolyniyek na Górnych Węgrzech na święcie winobrania . Tam też nastąpiło uzgodnienie treści umowy i podpisanie porozumienia w obecności Rady Gminy Ipolyniek, mieszkańców oraz przedstawicieli Gmin sąsiednich.

              Wspólna Msza Święta i uczestnictwo w występach łącznie z występem naszej kapeli ,,Wstuzecki” dopełniły całości .

W dniach 05-07 Października br. nastąpiła rewizyta przedstawicieli Gminy Ipolyniyek
i przebiegała przy wspaniałej pogodzie. Goście zwiedzili wieżę widokową na Lubaniu zachwycając się panoramą a następnie na spotkaniu w Wiejskim Ośrodku Kultury
w Ochotnicy Dolnej została podpisana umowa dwustronna  przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna Stanisława Jurkowskiego oraz Starostę  Ipolyniyek Belę Hrubika.

Na spotkaniu tym został po raz pierwszy publicznie wykonany hymn młodzieżowy Gminy Ochotnica Dolna, którego autorem jest Michał Busek instruktor Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej.

Dzieci brawurowo zaśpiewały Hymn zaś Kapela "Wstuzecki" zaśpiewała dla Braci Węgrów przyśpiewkę regionalną po węgiersku, co również spotkało się z ogromnym aplauzem. Ladyslav Zsigmond największy winiarz z okręgu Ipolyn iyek prezentował swoją winnicę i wina. Chętni mogli pokosztował różnych smaków i posłuchać na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami win. Koncert Kapeli "Wstuzecki", miła atmosfera dopełniły całości wieczoru.