Spotkanie dotyczące budowy gazociągu w Tylmanowej

Spotkanie dotyczące budowy gazociągu w Tylmanowej

Wczoraj (28.03.), w Urzędzie Gminy Ochotnica Dolna, odbyło się spotkanie dotyczące wykonania sieci gazowej w Tylmanowej oraz możliwości budowy gazociągu w  Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej.

W sprawie budowy gazociągu i przyłączy, 6 kwietnia 2019 r., o godz. 15.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej, odbędzie sie spotkanie z mieszkańcami Tylmanowej. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.

 W kwestii możliwości budowy gazociągów w Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej będą prowadzone konsultacje społeczne wśród mieszkańców. W pierwszej kolejności będzie wykonana kompleksowa sieć gazowa w os. Kłodne w Tylmanowej. Jest to istotne ze względów technicznych – gazyfikacja musi być zrobiona przed budową ścieżek VeloDunajec, aby potem nie naruszać nawierzchni asfaltowej.

W spotkaniu z Wójtem Gminy Ochotnica Dolna Tadeuszem Królczykiem wzięli udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa: Marek Kluczyński – inspektor nadzoru, Anna Kuźniar – Klimkowska – kierownik projektu, Dorian Machalica, Józef Mąka – Zakład Gazowniczy w Limanowej, Adam Miąskowski – Zakład Gazownicy w Krakowie oraz pracownicy firmy TESGAS: Mateusz Dula – inżynier budowy, Paweł Sierpiński, Radosław Lewandowski

GALERIA