Gazyfikacja Tylmanowej staje się faktem

Gazyfikacja Tylmanowej staje się faktem

W sobotę (6 kwietnia) w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące budowy gazociągu w Tylmanowej. Pan Adam Miąskowski – doradca ds. rozwoju rynku z Polskiej Spółki Gazownictwa oraz Pan Józef Mąka – kierownik gazowni w Limanowej przedstawili mieszkańcom ogólne informacje dotyczące gazyfikacji, ale także wyjaśnili w jaki sposób odbywa się przyłączenie do sieci gazowej, określili warunki techniczne takiego przyłączu oraz jego koszt – 2370 zł brutto (projekt, przyłącz, skrzynka).    

Pani Anna Kuźniar – Klimkowska – kierownik projektu wraz z Panem Arturem Machulą - projektantem z firmy Instal Projekt przedstawili przebieg sieci gazowej w Tylmanowej – po obu stronach Dunajca i poszczególne etapy jej realizacji.

Wójt Gminy Tadeusz Królczyk zaoferował mieszkańcom pomoc ze strony urzędu w sprawie wypełniania wniosków i udzielania informacji o gazyfikacji.

Mieszkańcy biorący udział w spotkaniu otrzymali wnioski o określenie warunków przyłączenia (wniosek do pobrania w załączniku poniżej) oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

W pierwszej kolejności, będzie wykonana kompleksowa sieć gazowa w os. Kłodne w Tylmanowej. Gazyfikacja musi być tam zrobiona przed budową ścieżek VeloDunajec, aby potem nie naruszać nawierzchni asfaltowej. Wnioski mieszkańców Kłodnego będą rozpatrywane jako pierwsze.

W spotkaniu wzięli udział także Pan Dorian Machalica z PSG oraz pracownicy Urzędu Gminy Ochotnica Dolna.