I Ochotnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

I Ochotnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

W ostatnią przedświąteczną sobotę grudnia (21.12.), na targowisku w Ochotnicy Dolnej, odbył się po raz pierwszy Ochotnicki Jarmark Bożonarodzeniowy.

Od samego rana trwały ostatnie przygotowania do otwarcia Jarmarku. Na targowisku zawisły dekoracje świąteczne, rozbrzmiała świąteczna muzyka, a stanowiska z minuty na minutę zapełniały się rękodziełem ludowym i produktami regionalnymi wykonanymi w Gminie Ochotnica Dolna. Jeszcze oficjalnie Jarmark nie został otwarty, a już ustawiały się kolejki. W jednej chwili rozprzedały się wędliny i ryby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ozdoby świąteczne przygotowane przez twórców ludowych: bombki, stroiki, choinki i in.  

Wielką atrakcją dla dzieci okazał się przyjazd Św. Mikołaja, którego przywitano z ogromną radością. Od razu ustawiła się długa kolejka do wspólnych zdjęć. Po południu na dzieci czekały wspólne zabawy z animatorem. Jarmark odwiedził także górnik, miś i myszka miki, z którymi można było wykonać pamiątkowe zdjęcie. Środki zebrane w ramach wykonywanych zdjęć zostaną przeznaczone na rehabilitację mieszkanki Ochotnicy Górnej.  

Na zakończenie Jarmarku, odbył się konkurs świąteczny z nagrodami. Wśród nagród znalazły się m. in. nowowydane kalendarze ścienne na 2020 r.

Jarmark odwiedził także Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, który dokonał zakupów pamiątek regionalnych od twórców z Tylmanowej i Ochotnicy oraz Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radna Rady Powiatu Maria Łojas – Jurkowska.

Podczas Jarmarku wystąpił zespół Wstonzecki i kapela dziecięca Spod Gorca oraz Karol Tylecki, Dawid Błachut i Natalia Szczepaniak.

GALERIA