NASI PARTNERZY NA UKRAINIE I W POLSCE

NASI PARTNERZY NA UKRAINIE I W POLSCE

Szanowni Państwo,

Bardzo zależy mi na tym, abyście wiedzieli gdzie trafią Wasze dary i mieli pewność, że pomoc trafi tam gdzie powinna. Dlatego w ostatnim czasie bardzo intensywnie pracowałem nad znalezieniem partnerów i uzgodnieniu listy potrzeb oraz szczegółów logistyki.

Dzięki naszym partnerom na Ukrainie i w Polsce osiągnęliśmy pełną gotowość do niesienia pomocy bezpośrednio uchodźcom przebywającym na granicy zarówno po jej polskiej jak i ukraińskiej stronie. Nasza pomoc może trafić na przejścia graniczne w Hrebennym i Medyce w kierunku Lwowa oraz w całym rejonie Lwowskim.

 

Naszym Partnerem na Ukrainie jest ks. Rafał Zborowski proboszcz jednej z parafii we Lwowie pochodzący z sąsiedniego Łącka.

Ks. Rafał Zborowski współpracuje w Polsce z „Funfacją Semper Fidelis”, która na rzecz Archidiecezji Lwowskiej koordynuje przyjmowanie pomocy humanitarnej przy granicy a za transport przez granicę będzie odpowiedzialna Caritas Polska. Ks. Rafał jest świetnym człowiekiem, bardzo oddanym sprawie. To właśnie z nim późną nocą uzgodniliśmy listę rzeczy pierwszej potrzeby. W tej chwili Ks. Rafał też udał się z pomocą do uchodźców na granicy.

 

Po polskiej stronie granicy nawiązaliśmy współpracę z Powiatem Tomaszowskim (Tomaszów Lubelski) i jego jednostkami. Jestem po rozmowie i uzgodnieniach z władzami powiatu oraz kierownictwem Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zadanie będzie realizowane bezpośrednio przez Polski Czerwony Krzyż oddział w Tomaszowie Lubelskim, który współpracuje z lokalnymi OSP.

Koncertujemy się na pomocy matkom z dziećmi, które stoją w kolejkach na przejściach granicznych. Z naszych informacji wynika, że czas oczekiwania to ok. 60 godzin.

Możecie być pewni, że wszystkie zebrane dary trafią we właściwe ręce, we właściwym czasie i miejscu.

 

Tadeusz Królczyk

Wójt Gminy Ochotnica Dolna