Karpacki Wyścig Kurierów

W dniach  9 - 13 czerwca 2010 odbył się m.in. w naszej Gminie Karpacki Wyścig Kurierów. Organizatorem Karpackiego Wyścigu Kurierów jest Małopolski Związek Kolarski w Polsce i Obecny Urad Dohnany na Słowacji.

KARPACKI WYŚCIG KURIERÓW – ETAPY II i III

Po udanej inauguracji Karpackiego Wyścigu Kurierów na terenie Karpackiej Spółki Gazownictwa w Tarnowie nadszedł czas na prawdziwe kolarskie zmagania. W piątek, 11 czerwca 2010 odbyły się dwa etapy Wyścigu: etap II – jazda na czas oraz etap III ze Sromowców Niżnych do Jabłonki.

Efektowna i malownicza trasa czasówki przypadła do gustu zarówno kolarzom, jak i kibicom. Zwycięzcą etapu  został Rafał Majka (Narodowa Kadra Polski), tym samym obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej po II etapie, miejsce drugie i tytuł lidera klasyfikacji aktywnych wywalczył Bronislav Ivanov (Narodowa Kadra Białorusi), zaś na najniższym stopniu podium stanął Sylwester Janiszewski (Narodowa Kadra Polski), najlepszy góral po II etapie. Wyłoniono również liderów pozostałych klasyfikacji: Rafał Majka prowadzi w klasyfikacji punktowej, Mateusz Chmurzewski (MG LKS Błękitni Sokpol Koziegłowy) w klasyfikacji awansujących, a Alexey Kuzmenko (Team Primorskiy District)  jest liderem klasyfikacji zawodników 19-20 lat.

Popołudniowy III etap Karpackiego Wyścigu Kurierów obfitował w górskie premie, których było aż 6. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników był upał. Zwyciężył Adrian Honkisz z Reprezentacji Polski, na drugim miejscu uplasował się Stanislau Bazhkou z Narodowej Kadry Białorusi  a trzeci był Kamil Zieliński, również zawodnik Polskiej Kadry Narodowej .

Nastąpiła zmiana liderów poszczególnych klasyfikacji: pomarańczową koszulkę lidera klasyfikacji generalnej założył Adrian Honkisz, prowadzenie w klasyfikacji aktywnych objął Yauheni Lagun (Reprezentacja Białorusi),  a w klasyfikacji górskiej prowadzi Igor Frolov (Premier Rosja). Liderem klasyfikacji punktowej został Adrian Honkisz, ale w koszulce pojedzie Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski) , klasyfikacji awansujących Patryk Jatczak (TC Chrobry Felt Głogów) . Liderem pośród najmłodszych zawodników (19-20 lat) jest Stanislau Bazhkou.