Kasia Niewiadoma wygrywa Mistrzostwa Polski

Pochodząca z Ochotnicy Górnej kolarka Kasia Niewiadoma (Rabobank Liv) 28 kilometrową trasę w Świdnicy pokonała w niecałe 38 minut i została mistrzynią Polski elity kobiet w wyścigu jazdy indywidualnej na czas. Gratulujemy!

Przed rokiem musiała uznać wyższość Eugenii Bujak. Wczoraj Katarzyna Niewiadoma nie miała sobie równych i zdobyła pierwszą biało-czerwoną koszulkę mistrzyni Polski w zmaganiach elity. 21-latka z Ochotnicy wywalczyła złoto w jeździe indywidualnej na czas i na podium stanęła przed Katarzyną Pawłowską (Boels Dolmans) i Małgorzatą Jasińską (Ale Cipollini).

26-kilometrowa trasa, z którą mierzyły się zawodniczki składała się z dwóch rund, na których największymi przeszkodami były wiatr i kiepska nawierzchnia.

Teraz przed Kasią etapowy kolarski wyścig kobiet organizowany we Włoszech - Giro Rosa oraz igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.