Kasia Niewiadoma wygrała wyścig dookoła Wielkiej Brytanii

Katarzyna Niewiadoma (WM3) zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zakończonego w niedzielę kolarskiego wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii. Ostatni, piąty etap wokół Londynu (88,2 km) wygrała finiszująca na czele peletonu Belgijka Jolien D'Hoore (Wiggle High5). Wyprzedziła Brytyjkę Hannah Barnes (Canyon) i zawodniczkę z Luksemburga Christine Majerus (Boels Dolmans).

Gdy kończył się poprzedni sezon, miała przed sobą ofertę z każdej liczącej się zawodowej grupy kolarskiej. Została jednak z ludźmi, których znała z Rabo Liv, choć ekipa zmieniła nazwę na WM3. Drużyna może nie jest najmocniejsza, ale Polka ma tam pozycję gwiazdy. W całym peletonie mówi się, że Katarzyna Niewiadoma to najzdolniejsza zawodniczka młodego pokolenia. Wygrywała ranking UCI wśród młodzieżowców, zdobywała złoto mistrzostw Europy, a teraz zaszalała na brytyjskich szosach. Młoda Polka wygrała OVO Energy Tour, wyścig zaliczany do cyklu kobiecego World Touru. Koszulkę liderki zdobyła już pierwszego dnia, po szalonym, 50-kilometrowym solowym ataku.

Kasia Niewiadoma jest największym talentem w kobiecym kolarstwie, co potwierdza najnowszy ranking World Tour. Przy nazwisku Niewiadomej po raz pierwszy napisane jest "1".

Źródło: sport.interia.pl, przegląd sportowy.pl