Dobiega końca pierwszy dzień rywalizacji w Gorce Ultra-Trail 2020

Pierwszy dzień rywalizacji w Gorce Ultra-Trail - imprezie, której gospodarzem jest Gmina Ochotnica Dolna upłynął pod znakiem pięknej pogody i kapitalnych wyników. Absolutnym wydarzeniem dnia jest wyczyn Bartka Gorczycy, który na dystansie 102 kilometrów złamał barierę 10 godzin i sięgnął po Puchar Gorca.

Start królewskiego dystansu nastąpił już o 4:00 nad ranem. Godzinę później do rywalizacji przystąpili zawonicy i zawodniczki na dystansie 84 kilometrów, a punktualnie o 8:00 ci, którzy wybrali trasę 48-kilometrową. Na starcie otuchy zawodnikom dodawali: Wójt Gminy Ochotnica Dolna - Tadeusz Królczyk oraz Zastępca Wójta Gminy - Krzysztof Jurkowski.

Pierwsi biegacze pojawili się na finiszu tuż przed godziną 13:00. Była to czołówka biegu na 48 kilometrów, który wygrał Wojciech Kopeć, ustanawiając z czasem 4:20:23 nowy rekord trasy. Kolejne miejsca zajęli Przemysław Góral (4:42:54) i Rafał Gabryś (5:00:13).

Na dystansie 84 kilometrów triumfował Sebastian Florek z wynikiem 8:39:29. Drugi był Artur Baran (9:14:52), a trzeci - Piotr Wojnarowski (9:19:15).

Publiczność do czerwoności rozgrzał zwycięzca na królewskim dystansie 102 kilometrów - Bartosz Gorczyca, który przełamał barierę 10 godzin wynikiem 9:50:51 i sięgnął po Puchar Gorca. Kolejne miejsca zajęli Rafał Kot (10:48:11) i Marcin Wantuch (11:34:00). W gronie kobiet najszybciej dystans 102 kilometrów pokonała Katarzyna Winiarska (12:39:13), wyprzedzając Annę Komisarczyk (12:51:50) i Joannę Mrowca (12:57:54).

Na dystansie 84 kilometrów wśród Pań najlepszy czas zanotowała Kamila Perucka (10:44:43), a kolejne miejsca zajęły Agnieszka Markiewicz (10:50:53) i Grażyna Golas (12:03:45). Dystans 48 kilometrów padł łupem Natalii Bartosz (6:03:14), która pokonała Katarzynę Tatarek-Kornik (6:13:48) oraz Katarzynę Marcinkowską-Cholewę (6:24:49)*

Aktualnę klasyfikację (również z podziałem na kategorie wiekowe) znaleźć można pod tym linkiem: http://wyniki.b4sport.pl/gorce-ultra-trail-2020/m436.html

Już w niedzielę czeka nas kolejny akt sportowych emocji w Gminie Ochotnica Dolna. Na trasę wyruszą zawodnicy i zawodniczki na dystansach 12 i 20 kilometrów. Zapraszamy do dopingowania śmiałków, którzy zdecydowali się podjąć to jakże trudne wyzwanie.

*Podane wyniki mają charakter nieoficjalny.