Katarzyna Niewiadoma brązową medalistką Mistrzostw Europy

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła we francuskim Plouay brązowy medal Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Gratulujemy!

Pochodząca z Ochotnicy Górnej Niewiadoma stanęła na czele sześcioosobowej reprezentacji Polski. Do pokonania zawodniczki miały 109 kilometrów w pagórkowatym terenie. Polka zaatakowała ponad 30 kilometrów przed metą, razem z Holenderką - Annemiek Van Vleuten oraz Włoszką, Elisą Longo Borghini.

Na kolejnych kilometrach trójka jechała razem, a kwestia miejsc na podium rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. Ostatecznie Niewiadoma finiszowała na trzeciej pozycji. Po złoto sięgnęła Van Vleuten, zaś druga była Longo Borghini.

Medal ME jest kolejnym sukcesem w karierze Niewiadomej. 25-letnia zawodniczka w swoim dorobku ma m.in. triumf w Amstel Gold Race czy szóste miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.