Budowa mostu w Tylmanowej nabiera tempa

Budowa mostu w Tylmanowej nabiera tempa

W ostatnich dniach został zdemontowany stary most w osiedlu Brzegi w Tylmanowej. Na wniosek Wójta Gminy Ochotnica Dolna most został podzielony na elementy maksymalnej długości możliwej do transportu. Elementy stalowej konstrukcji zostały wywiezione i zdeponowane na placu gminnym do dalszego wykorzystania.

Obecnie firma Primost Południe przygotowuje teren pod montaż palisady od strony drogi wojewódzkiej, by w ten sposób zabezpieczyć wykop pod ławę fundamentową przyczółka mostowego.

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie wykonawca sygnalizuje problemy związane z terminowym dostarczaniem materiałów potrzebnych do wykonania palisady. - Wykonawca elastycznie podchodzi do napotykanych problemów i na bieżąco stara się je rozwiązywać w taki na przykład sposób, że wskutek opóźnień w dostawie gotowych prefabrykatów zbrojarskich na palisadę, wykonał stosowne wkładki zbrojeniowe ręcznie na placu budowy - tłumaczy Paweł Cetera - Pełnomocnik Wójta Gminy Ochotnica Dolna ds. inwestycji. - Mamy także informacje, że ukraińscy pracownicy firmy podwykonawczej, której zlecono palowanie, wrócili do kraju bronić swojej ojczyzny.

 Przypomnijmy. W miejscu starej przeprawy w Tylmanowej powstanie nowy most, który będzie mieć 104 m długości, 9 m szerokości, a także 40 ton nośności. Obiekt ma być gotowy w pierwszym kwartale 2023 r. W ramach tego zadania rozbudowana zostanie też droga gminna. Inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (7 591 468,93 zł), Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (2 060 979,28 zł) oraz środków Województwa Małopolskiego (3 000 000, 00 zł).

GALERIA