Poetyckie warsztaty

Poetyckie warsztaty

W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej w ramach projektu pt. „Co mi w duszy gra” odbyły się poetyckie warsztaty dla klas 0-3 zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej.

Spotkanie, które odbyło się 28 marca poprowadziła Elżbieta Kolusz – poetka, animator, plastyk i wychowawca. Pani Elżbieta przeczytała wierszowaną książeczkę z serii Czytadełko pt. „Florek w kosmosie”- Sarah Roberts a następnie dzieci przy relaksacyjnej muzyce wykonały ilustracje na konkurs.

Jury w składzie: Monika Groń i Elżbieta Kolusz wyłoniły laureatów konkursu plastycznego.

Nagrody książkowe otrzymali za zajęcie:

  • I miejsca - Gabrysia Tokarczyk
  • II miejsca – Krystian Wanicki
  • III miejsca – Marcelina Kuziel

Następnie pani Elżbieta przedstawiła swoją autorską metodę interaktywnej nauki wiersza, który stworzyła pt. „Co mi w duszy gra”, do niego zrobiła też ilustrację. Potem dzieci z klasy trzeciej przeczytały wiersz z tomiku poezji „Droga” Elżbiety Kolusz pt.  „MAJOWE ZACHCIANKI”.

Na poetyckich warsztatach nie zabrakło ćwiczeń rytmicznych, ruchu i wspólnej dobrej zabawy. Atrakcją spotkania była zdrapka z zadaniami literackimi.

Na koniec minutą ciszy uczczone zostały ofiary wojny na Ukrainie, co było wzruszające, bo w gronie uczestników warsztatów były także ukraińskie dzieci.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Promocja czytelnictwa pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GALERIA