Konkurs ekologiczny „Coś nowego z czegoś starego” dla uczniów z Ochotnicy i Tylmanowej

Konkurs ekologiczny „Coś nowego z czegoś starego” dla uczniów z Ochotnicy i Tylmanowej

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi (22 kwietnia) i organizowanym, co roku, na wiosnę, przez Gminę Ochotnica Dolna, Tygodniem Ekologii,  zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych z Ochotnicy i Tylmanowej, z klas od I do VIII do wzięcia udziału w Konkursie ekologicznym pt. „Coś nowego z czegoś starego”.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastyczno-technicznej z wykorzystaniem materiałów wtórnych oraz ekologicznych. Zachęcamy do tworzenia przedmiotów używanych w życiu codziennym. Praca może zostać wykonana dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów i powinna finalnie pokazać dowolny przedmiot/eksponat. Liczy się wyobraźnia, ciekawy pomysł oraz kreatywność.

Prace konkursowe należy składać w szkołach do 20 kwietnia 2022 r.

 

Celem Konkursu jest przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych, kształtowanie świadomości ekologicznej, upowszechnianie  idei powtórnego wykorzystywania odpadów oraz zapobiegania ich powstawania.

Podczas etapu szkolnego, w każdej klasie, zostanie wyłoniona jedna najciekawsza praca. Laureaci wezmą udział w etapie gminnym Konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria – kl. I – III, II kategoria – kl. IV – VI, III kategoria – kl. VII – VIII.

 

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci m. in. wejściówek do stref basenowych w Gorącym Potoku, bonów na pizzę, smartwatchy i in. Sponsorami nagród są m. in. Gorący Potok, Styl Gór, Gabryś wyroby regionalne, Reglle.

Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi 22 kwietnia 2022 r. podczas Pikniku Ekologicznego w Tylmanowej (amfiteatr obok boiska sportowego przy budynku ZSP im. mjra  H. Sucharskiego). Szczegóły dotyczące wydarzenia podamy wkrótce. 

Regulamin Konkursu dostępy jest poniżej, a także w szkołach i Wiejskich Ośrodkach Kultury.  

Zapraszamy do udziału!