Przywracanie pierwotnego charakteru polanom gorczańskim

Przywracanie pierwotnego charakteru polanom gorczańskim

Zarastanie polan to poważny problem i niesie za sobą wiele negatywnych skutków w krajobrazie oraz w funkcjonowaniu środowiska przyrodniczego. W poniedziałek, 4 kwietnia w Urzędzie Gminy Ochotnica Dolna odbyło się robocze spotkanie zespołów projektowych zorganizowane przez Małgorzatę Mordarską - Dudę Zastępcę Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie i Regionalnego Konserwatora Przyrody.

W spotkaniu uczestniczył Tadeusz Królczyk Wójt Ochotnica Dolna, Anna Trojecka – Brzeźińska specjalista ds. działań ochronnych dla muraw kserotermicznych, Izabela Banaszewska starszym specjalista Wydziału Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000, Patryk Nowacki specjalista i koordynator projektu LIFE, Krzysztof Jurkowski Zastępca Wójta Ochotnica Dolna, Małgorzata Piątek kierownik zespołu ds. zarządzania projektami i Grzegorz Wójciak specjalista ds. ochrony środowiska.

- Zarastanie polan to poważny problem i niesie za sobą wiele negatywnych skutków w krajobrazie oraz w funkcjonowaniu środowiska przyrodniczego – tłumaczy Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna. - Wielokrotnie był do nas zgłaszany wniosek, aby znaleźć sposób i pieniądze na wykrzaczanie polan.

Wizyta przedstawicieli RDOŚ była związana z planowaną przez Gminę Ochotnica Dolna realizacją projektów dotyczących działań ochronnych mających na celu przywrócenie polanom gorczańskim ich pierwotnego charakteru. Podczas spotkania omówione zostały także kolejne działania związane z edukacją ekologiczną w Gminie Ochotnica Dolna.

GALERIA